پگاه

ایده اولیه راه اندازی کارخانه شیر پاستوریزه تهران با هدف توزیع محصولات لبنی و بالا بردن سطح سلامت و کیفیت جامعه در سال ۱۳۳۳ مطرح گشت . سه سال بعد اولین خط تولید آن با ظرفیت ۴۵ تن شیر خام روزانه به بهره برداری رسید . اولین محصولات شیر پاستوریزه تهران شیر شیشه ای پاستوریزه ، شیر کاکائوی شیشه ای ، ماست ، دوغ ، بستنی ، کره ، پنیر و کشک بود.

پس از استفبال گسترده مردم از محصولات لبنی پاستوریزه در سال ۱۳۴۷ وزارت تولیدات کشاورزی و مواد معدنی اساسنامه شرکت سهامی صنایع شیر ایران را به منظور وسعت بخشیدن به تجارت لبنیات کشور تنظیم کرد . پس از تنظیم این اساسنامه سه کارخانه شیر تهران ، تبریز و شیراز با یک دیگر ادغام شده ، و با افزایش حجم تولید قابل ملاحظه ای روبرو شدند . در سال ۱۳۴۹ میزان ورودی شیر خام این کمپانی بقدری زیاد شد که با همکاری دولت طرح توزیع شیر رایگان در مدارس را به اجرا در آوردند.

پگاه در ایران

در سال ۱۳۵۸ با پیوستن ۷ کارخانه تولید شیر پاستوریزه و استلریزه در مراکز استان های کرمان ، گرگان ، زنجان ، همدان ، گیلان ، خرم آباد و خوزستان ؛ شرکت صنایع شیر ایران موفق به عرضه محصولات لبنی پاستوریزه و استلریزه با حجمی بی سابقه گشته و بیش از ۳۰ درصد بازار شیر و لبنیات ایران را تحت مالکیت خود در آوردند.

 

نام برند تجاری پگاه در سال ۱۳۸۰ تصویب گشت و از آن پس شرکت سهامی صنایع شیر ایران تحت این نام محصولات خود را توزیع می کند . هم اینک پگاه با بیش از ۱۰ هزار نیروی انسانی متخصص و غیر متخصص ، و ۲۴ زیر مجموعه در ۱۳ استان فعالیت خود را گسترش داده و همچنان روی هدف اصلی خود که افزایش سطح سلامت جامعه می باشد تأکید دارد.

 

شما می توانید محصولات برند پگاه را با بهترین قیمت و به تاریخ روز از سوپرمارکت آنلاین MStar1 خریداری نمایید.